Eesti rahvusliku vöökirja muster A4 suuruses suhkrupaberil, 115 cm x 5 cm

8.00

Kirivöö kudumine on meie rahva üks pärandoskusi – see on väärt säilitamist ja edasikandmist. (ERM).

See on imeline, et meie esiemad on suutnud nii palju kauneid vöökirju välja mõelda!

Tordiabi on kokku kogunud väikese valiku vöökirju pakkudes silmailu ja ideid kõikidele, kes on otsustanud 24. veebruariks pidupäevatordi ise meisterdada. Mustrite algmaterjal on pärit ERMi ja lehe Eesti Rahvarõivad suurepärastest kogudest. Valikust esimene sinimustvalge vöökirja muster on aga meie kohaliku käsitöömeistri – Anu Valdsalu – autoritöö. Autor on andnud meile loa seda ilu ka teistega jagada!


Kallid tordimeistrid, “VÕTAME VARDAD KÄTTE JA KOOME/ TIKIME” VÖÖKIRJAD KA OMA AASTAPÄEVATORTIDELE!

Erinevate kihelkondade/ valdade vöökirju on võimalik tellida Tordiabilt A4-suuruses suhkrulehele prindituna – igat vöökirja on kokku 115 cm (pikkus) x u 5 cm (laius) – vöökirja ribad tuleb ise suhkrulehelt jooni mööda välja lõigata. Sellest peaks jaguma kahe väiksema tordi ääristamiseks. Hetkel on meie valikus vaid mõned erinevad vöökirjad. Vali oma lemmik välja!

Iga vöökirja täissuuruses suhkrulehe tellimusega saab boonusena kaasa ka suhkrulehele prindtud sinimustvalge, kolmnurkse kujuga EV100 logo (suuruses 12 x 9 cm) – 3 tk. Kolmest logost saad tordi peale ehitada (kasutades valget šokolaadi või toiduliimi) toreda püramiidi kujutise!

P.S Kui vajad abi oma kodukoha rahvusliku vöökirja leidmisel, siis ole lahke ja küsi, me aitame võimalusel selle leida. Kaunista oma pidupäevatort just sinule kõige lähedasema vöökirja mustriga!