EESTI VABARIIK 100

Eesti rahvuslikud vöökirja mustrid suhkrulehele!☺️

Kirivöö kudumine on meie rahva üks pärandoskusi – see on väärt säilitamist ja edasikandmist. See on imeline, kui palju kauneid vöökirju on meie esiemad suutnud välja mõelda! ☺️(ERM)

Tordiabi on kokku kogunud väikese valiku vöökirju pakkudes silmailu ja ideid kõikidele, kes on otsustanud EV 100 pidupäevatordi ise meisterdada. Kõikide mustrite algmaterjal on pärit ERMi ja lehe Eesti Rahvarõivad suurepärastest kogudest, üks muster ka Eesti kohalikult käsitöömeistrilt Anu Valdsalult, kes on andnud meile loa seda ilu ka teistega jagada!

Kallid tordimeistrid, “VÕTAME VARDAD KÄTTE JA KOOME/ TIKIME” VÖÖKIRJAD KA OMA AASTAPÄEVATORTIDELE! 🥢🎉🇪🇪🎂

Idee: Kondiitri Kiirabi
Teostus: Tordiabi

Kõiki vöökirju on võimalik tellida Tordiabilt A4-suuruses suhkrulehele prindituna – igat vöökirja on kokku 116 cm (pikkus) x u 5 cm (laius) – ribad tuleb ise suhkrulehelt jooni mööda välja lõigata. Sellest peaks jaguma kahe väiksema tordi ääristamiseks. Ühe 115 cm pikkuse söödava vöökirja hind on 7.-eur ja 57 cm pikkuse söödava vöökirja hind 3.50 eur.

Iga vöökirja täissuuruses suhkrulehe tellimusega saab boonusena kaasa ka suhkrulehele prindtud sinimustvalge, kolmnurkse kujuga EV100 logo (suuruses 12 x 9 cm) – 3 tk. Kolmest logost saad tordi peale ehitada (kasutades valget šokolaadi või toiduliimi) toreda püramiidi kujutise!

P.S Kui sul on abi oma kodukandi kirivöö leidmisel, siis palun anna teada – püüame sind aidata.☺️Kaunista oma pidupäevatort just sinule kõige lähedasema vöökirja mustriga!

Sinimustvalge vöökiri autor: Anu Valdsalu